"Zaginiona dziewczyna" - Gillian Flynn

"Zaginiona dziewczyna" to powieść autorstwa Gillian Flynn. Stworzyła ona książkę o małżeństwie, w którym ludzie po zaledwie 2 latach spędzonych razem zupełnie nie potrafią się porozumieć. Książka opowiada o pozornie szczęśliwym małżeństwie Nicka i Amy mieszkających w dużym domu nad rzeką. Gdy właśnie mają świętować swoją piątą rocznicę ślubu Amy bez słowa rozpływa się w powietrzu. W sprawę angażuje się FBI i miejscowa detektyw Rhonda Boney. Podejrzenia od razu spadają na męża Amy, który swoim zachowaniem i kłamstwami prowokuje media. Nick wraz z siostrą Go prubuje wyjaśnić sprawę i odrzucić od siebie (jego zdaniem) bezsensowne oskarżenia. 

Jest to thriller z perfekcyjnie uknutą intrygą i elementami detektywistycznymi, który pokazuje jak łatwo można manipulować drugim człowiekiem i władać jego uczuciami oraz uświadamia jak bardzo mylimy się mówiąc, że kogoś znamy. Moim zdaniem książka jest fenomenalna, lecz ze względu na niektóre słowa i opisy poleciłabym ją osobą troszkę ode mnie starszym.

Mój ulubiony cytat: "Jeśli zamierzacie coś zrobić i chcecie się dowiedzieć, czy nie jest to przypadkiem zły pomysł, wyobraźcie sobie, że wiadomość o waszym uczynku wydrukowano w gazecie, do powszechnej wiadomości."

3 powody, dla których warto przeczytać :

1.Naprzemienna naracja.   

2.Elementy humorystyczne.

3.Zaskakujące zakończenie.

Ocena: 8/10

Książka została również przeniesiona na ekran w reżyserii Davida Finchera.

4 komentarze:

 1. Proszę, nie rób cudzysłowu przecinkami :D
  Uważam, że ta książka była świetna i już poluje na kolejne dzieła autorki :)
  Powodzenia w blogowaniu!

  OdpowiedzUsuń
 2. O tej książce jeszcze nie słyszałam. Zaciekawiła mnie :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wszystkim za komentarze, które tutaj pozostawicie. Zawsze staram się odwdzięczyć zarówno za komentarz jak i obserwację. Zależy mi na Waszej SZCZEREJ opinii, więc piszcie bez obaw. Nie zapomnijcie zostawić link do siebie, abym mogła bez problemu odszukać Wasze blogi. <3 Dziękuję, że jesteście.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.