Wydawnictwo [ze słownikiem] - książki po angielsku

Cześć.
Czy kiedykolwiek zdarzyło Wam się, że chcieliście sięgnąć po książkę w oryginale, ale niestety nie znacie szerokiego zakresu słownictwa i ciągle musieliście korzystać ze słownika? Jeśli książka była napisana prostym językiem to pewnie nie było aż tak źle, ale co zrobić jeśli natrafimy na powieść zawierającą wiele
nieznanych nam słówek? Ja osobiście próbowałam zmierzyć się z tego typu książką, ale niestety ciągle musiałam korzystać z internetowego słownika, a czytanie nie było już przyjemnością tylko koszmarem. Co zrobić jeśli nie chcemy co kilka minut biegać do komputera, żeby przetłumaczyć nieznane nam słowo?

Już teraz nie musimy się tym martwić, dzięki nowo powstałemu wydawnictwu [ze słownikiem], które wydaje klasyki literatury angielskiej w oryginale. Możecie m. in. znów spotkać się z niesamowitą "Alicją w Krainie Czarów" lub poczytać o niezwykłych "Przygodach Sherlocka Holmesa". 

Ale jak dokładnie działa Wydawnictwo [ze słownikiem]?

Wydawnictwo [ze słownikiem] oferuje unikalne na polskim rynku publikacje w języku angielskim wraz z podręcznym słownikiem angielsko-polskim. Już teraz możesz zaoszczędzić swój czas i nie stracić przyjemności z czytania po angielsku, ponieważ każda wydana  książka zawiera 3 słowniki ułatwiające jej zrozumienie:

 • Słownik najczęściej występujących i najprostszych słów w danej publikacji. Znajomość słownictwa z tego słownika pozwala na zrozumienie ponad 80 % treści książki. 
 • Podręczny słownik na marginesie każdej strony – zawiera wszystkie nowe słowa, które nie zostały ujęte w słowniku najczęściej występujących słów.
 • Kompletny słownik wszystkich słów i form, które wystąpiły w danej publikacji pozwala na odnalezienie nieznanego słowa jeżeli czytelnik zapomniał wcześniej wyjaśnionego znaczenia. 
 
Jestem zachwycona sposobem wydawania książek w takiej formie. Jeszcze nigdy tak szybko nie przeczytałam książki w obcym języku. Bardzo podoba mi się także to, że w odróżnieniu od innych wydawnictw dwujęzycznych, Wydawnictwo [ze słownikiem] pozostawia czytelnikowi interpretację znaczeń i kontekstów, dzięki temu czytanie po angielsku nie tylko jest bardzo przyjemne, ale także rozwija nasze umiejętności językowe.

Aktualne wydania:


Ja właśnie jestem po lekturze "Przygody Sherlocka Holmesa", ale na początek sięgnęłam po "Alicję w Krainie Czarów" oraz "Alicję po drugiej stronie lustra", ponieważ Wydawnictwo [ze słownikiem] posiada książki po angielsku zarówno dla osób początkujących jak i dla zaawansowanych. Dodam jeszcze, że książki dostępne są w  dobrej cenie, więc jeśli chcecie zacząć swoją przygodę z czytaniem po angielsku to serdecznie polecam Wam właśnie Wydawnictwo [ze słownikiem]!


Za możliwość przeczytania unikalnych na polskim rynku publikacji w języku angielskim wraz z podręcznym słownikiem angielsko-polskim dziękuję Wydawnictwu [ze słownikiem]
http://zeslownikiem.pl/

Pozdrawiam i życzę czytelniczego dnia, Wioleta.

6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście fajny sposób wydawania książek <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam nigdy o takich książkach, ale spodobały mi się :) fajny sposób na nauczenie się angielskiego :)

  Pozdrawiam!
  http://czarodziejka-ksiazek.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest bardzo ciekawa sprawa dla początkujących. :)

  Jools and her books

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama mam trzy książki z tego wydawnictwa: Tajemniczy Ogród, w 80 dni dookoła świata i Przygody Sherlocka Holmesa. Jak na razie przeczytałam Tajemniczy Ogród i powiem szczerze, że bardzo mi się podobał.
  Pozdrawiam! :)
  http://loony-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję Wszystkim za komentarze, które tutaj pozostawicie. Zawsze staram się odwdzięczyć zarówno za komentarz jak i obserwację. Zależy mi na Waszej SZCZEREJ opinii, więc piszcie bez obaw. Nie zapomnijcie zostawić link do siebie, abym mogła bez problemu odszukać Wasze blogi. <3 Dziękuję, że jesteście.

Szablon dla Bloggera stworzony przez Devon.